• (050) 361-55-44, (063) 361-55-44
  • Щоденно з 7:00 до 16:00
  • Google Play
  • App Store
  • info@barabashovo.com

У Харкові буде створено Єдиний реєстр фактів порушень прав людини. Така ініціатива була озвучена 13 грудня на відкритті Представництва МОО «Інститут прав людини, запобігання екстремізму та ксенофобії» (IHRPEX). Представництво Інституту розпочало роботу на території торговельного центру «Барабашово». На відкритті були присутні народний депутат України Олександр Фельдман, представники ОБСЄ, обмбудсмена, правозахисних організацій, лідери профспілкових та національно-культурних об'єднань.

61C42EB3-F310-4CB3-9529-C12814CAB0D2

У представництві Інституту заявили, що вже розпочали роботу над власною правовою оцінкою низки фактів, пов'язаних із подіями на «Барабашово» останніх кількох років. Тиск на бізнес, бездіяльність правоохоронців, спроби силових захоплень та рейдерства – факти щодо цих та інших епізодів після належного опрацювання першими будуть включені до Реєстру.

Представництво інституту планує також налагодити моніторингове супроводження правової ситуації у бізнес-сфері. Тепер, упевнені організатори, зловмисникам складніше уникнути відповідальності через недостатню доказову базу, як це бувало раніше.
Окремою ділянкою роботи Представництва стане просвітницька діяльність серед підприємців. Освітні програми та система грантової підтримки правових розробок має запрацювати у другому кварталі 2022 року.

Організатори проекту вважають, що саме «Барабашово» з його непростою історією за кілька останніх років стане тим унікальним майданчиком, де можна буде створити «правову вакцину» для українського суспільства. Ініціатор відкриття представництва, народний депутат України Олександр Фельдман на своїй сторінці у соцмережах особливо зазначив: «Усі ми пам'ятаємо серію нападів праворадикальних угруповань на підприємців «Барабашово» кілька років тому, під час одного з яких серйозно постраждав харківський журналіст Вадим Макарюк. Метою радикалів часто були саме представники національних груп, їхня мета – залякати, змусити платити, відібрати бізнес. Цього допускати не можна».

26F71C27-0802-4C76-AFAB-50E6CE1BCE48

МГО «Інститут прав людини, запобігання екстремізму та ксенофобії» - це міжнародна правозахисна організація з десятирічною історією. На рахунку IHRPEX – сотні освітянських, культурних проектів. Відкриття представництв – новий етап у роботі організації. Головною метою представництв стане надання спеціалізованої практичної правозахисної допомоги. Основним пріоритетом Першого Представництва на ТЦ "Барабашово" стане правова допомога підприємцям та розробка законодавчих ініціатив у сфері захисту прав бізнесу.← Більше новин / 13 грудня 2021, 15:05

Почніть свій бізнес з ТЦ Барабашово!