• (050) 361-55-44, (063) 361-55-44
  • Щоденно з 7:00 до 16:00
  • Google Play
  • App Store
  • info@barabashovo.com

Історія торговельного центру

Торговельний центр з’явився в 1995 році на незабудованій ділянці на захід від станції метро «ім. Академіка Барабашова». До цього часу на цьому місці знаходився невеликий стихійний продовольчий ринок, орієнтований на жителів навколишніх кварталів приватного сектора – Тюринка та Рашкіна дача.

Перша офіційна назва нового торговельного об’єкту – «Речовий ринок по пр. 50-річчя ВЛКСМ біля станції метро ім. «Ак. Барабашова». Через рік офіційна назва змінилася на «Торговельний центр біля станції метро «ім. Ак. Барабашова». Розташування біля станції метро, названій на честь видатного харківського астронома, і стало причиною появи «народної» назви – «Барабашово». Таким чином, прямого відношення до Миколи Павловича Барабашово торговельний центр не має, але згодом загальноприйняту назву було вирішено зробити офіційною.

Найперший торговий майданчик зберігся й донині, хоча були проведені роботи з реконструкції – це так звані «Кам’яні ряди» («Кам’янка»). Слідом за цим територія торговельного центру розширилася на південь до вул. Льва Толстого і на північний захід до вул. Проспектній. Тут же знаходиться перша будівля  двоповерхова, з червоної цегли, в якій була розміщена адміністрація торговельного центру (вул. Льва Толстого, 49).

Наступним етапом розвитку стало розширення території до вул. Амурської – «Барабашово» «розширився» до двох виходів станції метро. Почалося розширення до вул. Академіка Павлова (тут розмістився авторинок) і поступове освоєння нового оптового майданчика «Лужники» (т.зв. «Ями») між вул. Якіра, вул. Амурської і вул. Ак. Павлова. Розширення в цю сторону, а також деякі інші етапи розвитку торговельного центру, було пов’язане з великим викупом домоволодінь приватного сектора.

У період до 2003 року територія торговельного центру значно збільшилася. Було повністю освоєно майданчик «Лужники», автомобільний ринок перемістився на місце салтівського таксопарку по іншу сторону вул. Ак. Павлова, на колишньому місці авторинку почали будувати найбільший на сьогоднішній день майданчик «Новий Вік».

Території з продажу будівельних і господарських товарів були розташовані в східній частині торговельного центру, одяг, взуття та супутні товари – в західній, а авторинок зайняв окрему територію. Приблизно таку логіку територіального поділу «Барабашово» має і донині.

У 2005 році був побудований і відкритий додатковий вихід зі станції метро «ім. Академіка Барабашова», що має вихід на територію торговельного майданчика «Лужники». Тоді ж на території «Барабашово» з’явився гіпермаркет «Новий Вік» – єдина будівля площею понад 20 тис. кв.м. з центральною системою кондиціонування, ескалаторами і кафе. Цей торговий центр орієнтований переважно на роздрібних покупців.

До 2008 року велика частина території торговельного центру набула сучасного формату: контейнерні майданчики були перебудовані у двоповерхові магазини, проходи між якими накриті навісами. З’явилося кілька нових автостоянок, в тому числі паркінг над магазинами майданчика «Лужники». До цього часу роздрібний гіпермаркет «Новий Вік» розширився, а поряд з терміналом громадського транспорту з’явився ще один великий роздрібний гіпермаркет.

Можна стверджувати, що тепер територія в районі зупинок громадського транспорту, в першу чергу, орієнтована на роздрібних покупців, а оптова торгівля сконцентрувалася на великих територіях в центральній частині торговельного центру та біля автостоянок.

У 2011 році відкрито новий оптовий торговий майданчик, куди переїхав і дитячий ринок. Він побудований поряд з найбільшою автостоянкою торговельного центру уздовж вул. Ак. Павлова. Раніше тут була заболочена місцевість; до початку будівництва майданчика був виконаний комплекс складних робіт з водопониження, а територія, що знаходиться біля озера була укріплена.

Почніть свій бізнес з ТЦ Барабашово!